FAQ - najczęściej zadawane pytania

TOLKA to urządzenie medyczne – proteza wykonywana w technologii druku 3D. W jej skład wchodzi lej mocowany do kikuta i dłoń.
Dłoń ma możliwość uchwytu, ruchome stawy i możliwe do zginania palce, dzięki którym użytkownik zyskuje samodzielność i mobilność. W odróżnieniu od istniejących protez kosmetycznych, TOLKA pozwala dostosować ten chwyt w wybrany przez Ciebie sposób.
Proteza doskonale przechodzi test dźwigania 5-kilogramowego ciężaru.
Plastikowy lej cechuje wyjątkowa lekkość. Dłoń pokryta jest nieporowatą, silikonową imitacją skóry. Nie farbuje (np. od noszonych ubrań) i można ją myć pod wodą.

TOLKA przeznaczona jest dla osób po amputacji ręki poniżej łokcia lub urodzonych z taką niepełnosprawnością, którzy chcą rozszerzyć zdolności manualne i zwiększyć swoją sprawność.

Produkty Tolka są przeznaczone również dla dzieci. Uważamy, że najlepszy moment na wprowadzenie manual assistant do życia dziecka to ten, w którym ono samo zacznie wyrażać zainteresowanie i chęć posiadania go. Taką zasadą kierujemy się w praktyce.

Nie. Stawiamy na całkowicie zdalny i bezpieczny proces zakupu i dopasowywania lejów protezowych.
Każdy Klient zainteresowany zakupem protezy TOLKA powinien zamówić nasz toolkit z niezbędnymi materiałami i instrukcją, dokonać odlewu i odesłać materiały na adres i koszt vBionic. Na podstawie odlewu tworzone są trzy leje protezowe, z których Klient wybiera ten najwygodniejszy. Lej razem z dłonią tworzą pełny zestaw protezy TOLKA.

Napisz na hello@vbionic.com lub zadzwoń pod numer 690 690 200, a specjalista vBionic przygotuje dla Ciebie zestaw do dokonania odlewu

Szczegółowy opis tego procesu dostępny jest tutaj.

Pełna proteza (lej protezowy z dłonią) kosztuje do 5400 zł brutto.
Wszelkie niestandardowe zamówienia wyceniane są indywidualne.
Płatność za protezę następuje dopiero wyborze przez Klienta najwygodniejszego leja protezowego.

Celem vBionic, producenta TOLKI, jest upowszechnienie i ułatwienie dostępu do tanich, ale wysokojakościowych protez rąk i dłoni. 
Nasz model biznesowy opiera się na zdalnej współpracy z Klientem. Nie mamy sieci sklepów, setek sprzedawców i kosztów, które opłacać muszą duże firmy, podnoszące tym samym ceny swoich produktów. 
To wszystko sprawia, że możemy zaoferować naszym Klientom wielokrotnie tańsze protezy najwyższej jakości – zaprojektowane i wykonane przez specjalistów, o których więcej przeczytasz tutaj.

Czas potrzebny na wyprodukowanie i przesłanie protezy do użytkownika wynosi około czterech tygodni.

Jeśli nie masz dodatkowych schorzeń i nie jesteś pod stałą opieką lekarską, konsultacja z lekarzem nie jest konieczna.
Rekomendujemy natomiast trening mięśni ramienia i przedramienia, z którym będzie połączona proteza.

Tylko, jeśli nastąpi mechaniczne uszkodzenie, złamanie czy pęknięcie. 
W przypadku protez dzieci, ze względu na to, że rosną, zaleca się wymianę leja co pół roku, samej dłoni natomiast rzadziej.
Każda z naszych protez podlega dwuletniej gwarancji i serwisowana jest na jej podstawie.

Masz dodatkowe pytania?

Koniecznie sprawdź zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktuj się z nami bezpośrednio!

 2020 vBionic sp. z o.o.  |  Polityka prywatności